Światowy Dzień Otyłości

Otyłość jest chorobą – porozmawiajmy o niej

W tym roku Światowy Dzień Otyłości obchodzony jest czwartego marca. Jest to okazja, aby porozmawiać o chorobie, która dynamicznie zalewa świat. Szacuje się, że jeśli nie zmienimy niczego w jej leczeniu i nie zwiększymy świadomości jej istnienia, to w 2035 roku 1 osoba na 4 będzie chorować na otyłość, a przez najbliższe 11 lat o 100% wzrośnie liczba dzieci z nadmierną masą ciała. 

Otyłość wg WHO jest chorobą przewlekłą bez tendencji do samoistnego ustępowania. Jest przyczyną ponad 200 chorób, z których nadciśnienie tętnicze i cukrzyca typu 2 są tylko jednymi z nich. O tych chorobach mówimy, że są powikłaniami otyłości. 

Otyłość nie tylko pogarsza jakość życia, ale zwiększa wydatki państw na całym świecie na leczenie jej powikłań. 

Usiądźmy i porozmawiajmy o otyłości! 

Wielu przypadkom zachorowania na otyłość można zapobiec. Poprzez kampanię zdrowego stylu życia i pracy nad prawidłowymi nawykami żywieniowymi, aktywnością fizyczną oraz higieną snu możemy uniknąć kolejnej fali otyłości. 

O otyłości należy rozmawiać. 

Program opieki nadzorowanej Medi-BAR w warszawskim Medispace

Zauważając potrzeby opieki holistycznej nad osobami cierpiącymi z powodu otyłości, utworzyliśmy w warszawskiej placówce Medispace Zespół Leczenia Otyłości i uzyskaliśmy bezterminową akredytacją Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Każdy, kto choruje wie, że najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, a potem postawić kolejne we właściwym kierunku. Stworzyliśmy propozycję konkretnej ścieżki leczenia, w której przez pierwsze 6 miesięcy prowadzimy leczenie w zespole składającym się z Pacjenta, lekarza internisty / diabetologa, dietetyka oraz psychologa.

W zależności od indywidualnych potrzeb osoby leczonej współpracujemy dodatkowo z endokrynologiem, chirurgiem – bariatrą oraz fizjoterapeutą. Sukcesywnie tworzymy materiały edukacyjne, aby pomóc zrozumieć istotę choroby i utrzymać motywację w systematycznym leczeniu.

W tym roku opublikowaliśmy elektroniczną wersję broszury dla Pacjenta. Mamy nadzieję, że jej lektura pomoże Pacjentom w podjęciu decyzji odnośnie leczenia otyłości. Jesteśmy po to, aby pomóc. Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszury i do zrobienia pierwszego kroku, jakim jest chęć podjęcia rozmowy o leczeniu choroby.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *