Poznaj Zespół Leczenia Otyłości Medispace
Nasi specjaliści
lek. Justyna Papierz
Internista, nefrolog, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i PolskiegoTowarzystwa Badań nad Otyłością. Od 2021 roku zajmuje się aktywnie edukacją i leczeniem Pacjentów chorujących na otyłość. Bodźcem do takiej aktywności stała się narastająca liczba osób z kamicą moczową i wtórnym kłębuszkowym zapaleniem nerek mającym związek z zaburzeniami metabolicznymi. Jest promotorem zdrowia i aktywności ruchowej. Wyznaje przekonanie, że każda zmiana to proces. Współpracę z pacjentem opiera na wzajemnym szacunku i wspólnym wysiłku. Motywuje do wytrwałości w konsekwentnym leczeniu. Szukając drogi do efektywnej opieki nad pacjentem z chorobą otyłościową, zainicjowała powstanie Zespołu Leczenia Otyłości w Medispace. Wierzy, że zintegrowana opieka specjalistyczna skuteczniej pomoże pacjentom w leczeniu.
dr n. med. Zofia Szczeklik-Kumala
Diabetolog, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów otyłych zarówno z cukrzycą, jak i tych bez cukrzycy. Zajmuje się leczeniem otyłości, gdyż jest ona punktem wyjścia dla wielu chorób (nie tylko cukrzycy), prowadząc do pogorszenia jakości życia pacjentów. W swej pracy dąży do tego, by leczenie otyłości prowadzić na takim jej etapie, kiedy możliwe jest zapobieganie tym chorobom. W procesie leczenia otyłości stosuje podejście zindywidualizowane i jednocześnie kompleksowe, obejmujące zmiany stylu życia oraz wykorzystanie dostępnych, udowodnionych naukowo osiągnięć farmakoterapii. W procesie leczenia otyłości opiera się na współpracy z pacjentem, motywując go i wspierając.
mgr Tomasz Kolipiński
Dietetyk kliniczny, współpracuje z pacjentami na każdym etapie leczenia otyłości. Od wielu lat z powodzeniem doradza i pomaga pacjentom w poprawianiu relacji z jedzeniem. Każdy pacjent jest dla niego indywidualnym wyzwaniem i dlatego każdy otrzymuje dostosowaną dietę, realną do wprowadzenia. Otyłość jest chorobą, w której często występują różne powikłania, dlatego wszystkie jadłospisy i zalecenia dietetyczne przygotowywane są z uwzględnieniem wyników badań, chorób, przyjmowanych leków i zaleceń lekarskich. Jednocześnie są dostosowane do stylu życia i możliwości realizacji przez każdego pacjenta. Wprowadzenie zmian w żywieniu pod okiem dietetyka jest znacznie łatwiejsze niż samodzielne szukanie „idealnej” diety, która jest niezbędna w procesie leczenia otyłości. Zgodnie ze swoją zasadą: na diecie pacjent nie może być głodny doprowadził z sukcesem do redukcji bardzo dużej liczby kilogramów u niejednej osoby. Prywatnie promotor zdrowego stylu życia, pasjonat dobrego jedzenia, podróży i aktywnego wypoczynku. W pracy z pacjentem stawia na indywidualne możliwości, bo wie, że wprowadzenie diety przy otyłości jest procesem bardzo trudnym, a pacjent pozostawiony sam sobie, może nie być w stanie konsekwentnie przestrzegać zaleceń samodzielnie.
dr n. med. Rafał Marszałek
Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Zabiegowym leczeniem otyłości – zarówno endoskopową implantacją balonów żołądkowych, jak również operacjami bariatrycznymi – zajmuje się od 2010 roku. W 2014 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Wpływ operacji bariatrycznych na błonę śluzową żołądka”. Współpracę z pacjentem rozpoczyna od nakreślenia wspólnej ścieżki postępowania i zdefiniowania celów oraz edukacji, że jedynie holistyczne, wielokierunkowe i wielospecjalistyczne podejście do problemu otyłości może zagwarantować skuteczny i, co najważniejsze, długotrwały efekt leczenia.
mgr Małgorzata Mizińska
Psycholożka, psychoterapeutka, trener biznesu, coach. Pomaga osobom zmagającym się z trudnościami w relacjach interpersonalnych, depresją, mającymi niskie poczucie wartości, będącymi w kryzysie, borykającymi się ze stratą, jak również osobom nastawionymi na rozwój i poprawę relacji z samym sobą. Ponadto specjalizuje się w problemach związanych z psychologicznymi aspektami otyłości oraz zaburzeniami odżywiania. Ważnym obszarem jej pracy jest psychoterapia Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz praca z osobami po traumach. Pracuje w nurcie integracyjnym, łączącym różne kierunki w psychoterapii (nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, humanistyczny). Konsultacje psychologiczne towarzyszące procesowi mierzenia się z nadwagą lub otyłością mają na celu poszukiwanie psychologicznych źródeł problemu, ukierunkowanie i zwiększenie motywacji Pacjenta do zmiany trybu życia oraz wspólne przyjrzenie się przyczynom porażek w dotychczasowych zmaganiach Pacjenta.