Poznaj Zespół Leczenia Otyłości Medispace

poradnia leczenia bólu zespół medispace warszawa

Nasi specjaliści

lek. Justyna Papierz

lek. Justyna Papierz

Internista, nefrolog, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Od 2021 roku zajmuje się aktywnie edukacją i leczeniem Pacjentów z powodu otyłości. Bodźcem do takiej aktywności stała się narastająca liczba osób z kamicą moczową i wtórnym kłębuszkowym zapaleniem nerek mającym związek z zaburzeniami metabolicznymi. Jest promotorem zdrowych nawyków nie tylko żywieniowych. Wyznaje przekonanie, że każda zmiana to proces. Współpracę z pacjentem opiera na wzajemnym szacunku i wspólnym wysiłku. Motywuje do wytrwałości w konsekwentnym leczeniu. Szukając drogi do efektywnej opieki nad pacjentem z otyłością, zainicjowała powstanie Zespołu Leczenia Otyłości w Medispace. Wierzy, że zintegrowana opieka specjalistyczna skuteczniej pomoże pacjentom w leczeniu.

dr n. med. Zofia Szczeklik-Kumala

Diabetolog, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów otyłych zarówno z cukrzycą, jak i tych bez cukrzycy. Zajmuje się leczeniem otyłości, gdyż jest ona punktem wyjścia dla wielu chorób (nie tylko cukrzycy), prowadząc do pogorszenia jakości życia pacjentów. W swej pracy dąży do tego, by leczenie otyłości prowadzić na takim jej etapie, kiedy możliwe jest zapobieganie tym chorobom. W procesie leczenia otyłości stosuje podejście zindywidualizowane i jednocześnie kompleksowe, obejmujące zmiany stylu życia oraz wykorzystanie dostępnych, udowodnionych naukowo osiągnięć farmakoterapii. W procesie leczenia otyłości opiera się na współpracy z pacjentem, motywując go i wspierając.

dr n. med. Zofia Szczeklik-Kumala

mgr Tomasz Kolipiński

mgr Tomasz Kolipiński

Dietetyk kliniczny, współpracuje z pacjentami na każdym etapie leczenia otyłości. Od wielu lat z powodzeniem doradza i pomaga pacjentom w poprawianiu relacji z jedzeniem. Każdy pacjent jest dla niego indywidualnym wyzwaniem i dlatego każdy otrzymuje dostosowaną dietę, realną do wprowadzenia. Otyłość jest chorobą, w której często występują różne powikłania, dlatego wszystkie jadłospisy i zalecenia dietetyczne przygotowywane są z uwzględnieniem wyników badań, chorób, przyjmowanych leków i zaleceń lekarskich. Jednocześnie są dostosowane do stylu życia i możliwości realizacji przez każdego pacjenta. Wprowadzenie zmian w żywieniu pod okiem dietetyka jest znacznie łatwiejsze niż samodzielne szukanie „idealnej” diety, która jest niezbędna w procesie leczenia otyłości. Zgodnie ze swoją zasadą: na diecie pacjent nie może być głodny doprowadził z sukcesem do redukcji bardzo dużej liczby kilogramów u niejednej osoby. Prywatnie promotor zdrowego stylu życia, pasjonat dobrego jedzenia, podróży i aktywnego wypoczynku. W pracy z pacjentem stawia na indywidualne możliwości, bo wie, że wprowadzenie diety przy otyłości jest procesem bardzo trudnym, a pacjent pozostawiony sam sobie, może nie być w stanie konsekwentnie przestrzegać zaleceń samodzielnie.

dr n. med. Rafał Marszałek

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Zabiegowym leczeniem otyłości – zarówno endoskopową implantacją balonów żołądkowych, jak również operacjami bariatrycznymi – zajmuje się od 2010 roku. W 2014 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Wpływ operacji bariatrycznych na błonę śluzową żołądka”. Współpracę z pacjentem rozpoczyna od nakreślenia wspólnej ścieżki postępowania i zdefiniowania celów oraz edukacji, że jedynie holistyczne, wielokierunkowe i wielospecjalistyczne podejście do problemu otyłości może zagwarantować skuteczny i, co najważniejsze, długotrwały efekt leczenia.

dr n. med. Rafał Marszałek

mgr Małgorzata Mizińska

Psycholożka, psychoterapeutka, trener biznesu, coach. Pomaga osobom zmagającym się z trudnościami w relacjach interpersonalnych, depresją, mającymi niskie poczucie wartości, będącymi w kryzysie, borykającymi się ze stratą, jak również osobom nastawionymi na rozwój i poprawę relacji z samym sobą. Ponadto specjalizuje się w problemach związanych z psychologicznymi aspektami otyłości oraz zaburzeniami odżywiania. Ważnym obszarem jej pracy jest psychoterapia Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz praca z osobami po traumach. Pracuje w nurcie integracyjnym, łączącym różne kierunki w psychoterapii (nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, humanistyczny). Konsultacje psychologiczne towarzyszące procesowi mierzenia się z nadwagą lub otyłością mają na celu poszukiwanie psychologicznych źródeł problemu, ukierunkowanie i zwiększenie motywacji Pacjenta do zmiany trybu życia oraz wspólne przyjrzenie się przyczynom porażek w dotychczasowych zmaganiach Pacjenta.

Oceń post