Wideorozmowa z lekarzem

Aby ułatwić pacjentom dostęp do najwyższej klasy specjalistów wprowadziliśmy wideokonsultacje. To oszczędność czasu i pieniędzy naszych pacjentów. Jeżeli jesteś pacjentem spoza Warszawy, albo potrzebujesz porady lekarza bez wychodzenia z domu to wideorozmowa jest stworzona dla ciebie. Podczas wideokonsultacji lekarz ma możliwość przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i rozmowy na temat choroby. Jeżeli są ku temu wskazania może zlecić badania i zalecić dodatkowe konsultacje. Ze względu na profesjonalne podejście lekarzy i intymność jaką zapewniają podczas wideokonsultacji – pacjenci mogą poczuć się jak na wizycie u specjalisty w Przychodni Lekarskiej MediSpace.

Umów się na wideokonsultację jeżeli potrzebujesz:

  • wizyty kontrolnej
  • interpretacji wyników badań laboratoryjnych i obrazowych
  • omówienia zaleceń w przypadku stałej opieki specjalisty
  • konsultacji przed- i pozabiegowej
  • porad dotyczących przyjmowanych leków

Wideokonsultacje dostępne są dla wszystkich pacjentów. Niezbędny jest dostęp do komputera z kamerą internetową i aktywne połączenie z internetem.

Dostępni specjaliści

Konsultacje internistyczne i nefrologiczne

Dr hab. n. med. Michał Wszoła – chirurg ogólny, transplantolog, proktolog i gastrolog.  Od wielu lat zajmuje się diagnostyką endoskopową przewodu pokarmowego oraz jest czynnym chirurgiem transplantologiem przeszczepiającym trzustki, wyspy trzustkowe (w leczeniu cukrzycy i przewlekłego zapalenia trzustki) oraz nerki – zarówno pobrane od dawców zmarłych jak i w przypadku przeszczepień rodzinnych. Brał udział w słynnym pierwszym w Polsce krzyżowym przeszczepieniu nerki. Z połączenia jego dwóch pasji – transplantologii i endoskopii powstała nowa metoda nieinwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy – endoskopowe przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka (pierwszy tego typu zabieg na świecie został wykonany w 2013 roku. Obecnie stosowany jest również w kilku ośrodkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki). Zabieg ten jest proponowany chorym z powikłaną cukrzycą oraz w przypadkach pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki. Dr Wszoła jest również współautorem programu Polskiej Sztucznej Trzustki a także kierownikiem programu zajmującego się biodrukowaniem 3-D wysp trzustkowych.

Konsultacje internistyczne i nefrologiczne

Lek. Marta Serwańska-Świętek – Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista nefrologii, specjalista transplantologii klinicznej. Posiada 14-letnie doświadczenie w pracy klinicznej i ambulatoryjnej. Prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie internistyczne. Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i przewlekłym leczeniem chorób nerek, układu moczowego, nadciśnienia tętniczego, wprowadzaniem zasad postępowania nefroprotekcyjnego oraz przygotowaniem pacjentów do transplantacji nerki w programie przeddializacyjnym (w tym również do przeszczepień rodzinnych), do hemodializy i do dializy otrzewnowej. Przygotowuje pacjentów z cukrzycą do przeszczepienia trzustki i wysepek trzustkowych. Zajmuje się przewlekłą opieką nad pacjentami po przeszczepie nerki i po przeszczepie trzustki.

Konsultacje dietetyczne

Mgr inż. Tomasz Kolipiński – Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, specjalista żywienia człowieka, dietetyk kliniczny, pediatryczny, sportowy – Pomogę wykonać kilka łatwych kroków, które wpłyną na spadek lub wzrost masy ciała, poprawią samopoczucie oraz poprawią wyniki badań wskazujących na stany nieprawidłowego odżywienia organizmu, bądź stany chorobowe wszystkich chorób dietozależnych.
Wszystkie zalecenia są opracowywane zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu dietetyki, żywności i żywienia człowieka. Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie pozwala na rzetelne opracowanie wyników, ułożenie zaleceń żywieniowych oraz diet dostosowanych idealnie do potrzeb każdego pacjenta, dając gwarancję pełnego sukcesu.

Wideokonsultacje - krok po kroku

Zanim pacjent będzie miał możliwość odbycia wideorozmowy z wybranym specjalistą niezbędne będą:

  • rozmowa telefoniczna z naszym konsultantem pod numerem (22) 255 90 50
  • wybranie dogodnego terminu wizyty
  • płatność przelewem przed wideokonsultacją
  • zalecamy również wypełnienie ankiety, która ułatwi lekarzowi wstępne rozpoznanie przyczyny wideokonsultacji:

Ankieta dostępna tutaj: Pobierz

Połączenie z lekarzem następuje przy pomocy programu Skype. Jest to bezpłatny program umożliwiający swobodną wideorozmowę. Pacjent musi posiadać konto Skype, urządzenie z kamerą i mikrofonem oraz dostęp do internetu. Podczas rozmowy Skype będzie używać przeciętnie 24–128 kb/s przepustowości. Z lekarzem można połączyć się również logując się na swoje konto w wersji przeglądarkowej, lub za pomocą aplikacji Skype na urządzeniach mobilnych, tj. telefon, czy tablet.

Administratorem danych osobowych jest MediSpace Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Spokojna 5, 01-044 WarszawaWięcej informacji na temat przetwarzania Pana/Pani danych osobowych tutaj.