Leczenie proktologiczne
w Centrum Medycznym MediSpace
W MediSpace, skupiamy się na efektywnym i bezpiecznym leczeniu proktologicznym. Nasz zespół to doświadczeni lekarze specjalizujący się w chorobach związanych z jelitem grubym, odbytem i odbytnicą.
dr Agnieszka Dahlke-Kubik
dr n. med. Andrzej Berman
z-ca dyrektora medycznego MediSpace
na warszawskiej Woli
Usługi proktologiczne w MediSpace
W MediSpace w zakresie proktologii konsultujemy pacjentów od 12 rż. Schorzenia proktologiczne leczone u nastoletnich pacjentów to m.in.: szczeliny odbytu, ropnie przyodbytowe, zmiany skórne do usunięcia.
Proktolog dziecięcy
Leczenie hemoroidów
Choroba hemoroidalna to patologiczne poszerzenie splotów hemoroidalnych powodujące szereg dokuczliwych objawów. Jest to choroba bardzo częsta i jej objawy wystąpią przynajmniej raz w życiu u większości ludzi.
Zabieg Barrona (gumkowanie hemoroidów)
to metoda polegająca na uciśnięciu splotu gumką co prowadzi do jego martwicy i oddzielenia - jest to metoda bezbolesna, nie wymagająca znieczulenia i bardzo skuteczna u pacjentów z mało i średnio zaawansowaną chorobą hemoroidalną.
z użyciem lasera LHP (hemoroidoplastyka laserowa) to
metoda polegająca na wprowadzeniu do splotu hemoroidalnego światłowodu i obkurczeniu poszerzonego hemoroidu za pomocą energii lasera. Jest to metoda stosowana w średniozaawansowanej chorobie - powoduje nieznaczne dolegliwości bólowe, ale wymaga znieczulenia. Pełny efekt uzyskuje się zazwyczaj dopiero po miesiącu od zabiegu.
Laserowe leczenie hemoroidów
to metoda stosowana w zaawansowanej chorobie lub w razie braku efektu leczenia mniej inwazyjnymi metodami. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale niestety powodująca silne dolegliwości bólowe w okresie pozabiegowym. Jest wykonywana w znieczuleniu.
Hemoroidektomia (wycięcie chirurgiczne)
w związku z silnymi dolegliwościami bólowymi po hemoroidektomii coraz częściej stosujemy metody łączone usuwając chirurgicznie najbardziej zmienione chorobowo sploty, a pozostałe lecząc z zastosowaniem lasera - takie postępowanie pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe u pacjentów przy zachowaniu dużej skuteczności leczenia, nawet w zaawansowanej chorobie hemoroidalnej.
Metoda hybrydowa
z użyciem lasera LHP (hemoroidoplastyka laserowa) to metoda polegająca na wprowadzeniu do splotu hemoroidalnego światłowodu i obkurczeniu poszerzonego hemoroidu za pomocą energii lasera. Jest to metoda stosowana w średniozaawansowanej chorobie - powoduje nieznaczne dolegliwości bólowe, ale wymaga znieczulenia. Pełny efekt uzyskuje się zazwyczaj dopiero po miesiącu od zabiegu.
Leczenie szczeliny odbytu
Szczelina odbytu to przewlekła rana odbytu powodująca ból po wypróżnieniu i krwawienia
z odbytu. Powstawanie szczeliny odbytu zazwyczaj wiąże się z nadmiernym skurczem odbytu, który uciskając na błonę śluzową powoduje jej niedokrwienie i pękanie. Najczęściej szczelinę odbytu można skutecznie leczyć zachowawczo, ale u części pacjentów konieczne jest postępowanie zabiegowe.
U większości pacjentów szczelinę można skutecznie leczyć poprzez modyfikację stylu życia (leczenie zaparć) oraz maściami rozluźniającymi odbyt.
U pacjentów, u których leczenie zachowawcze nie daje zadowalających wyników lub szczelina budzi niepokój onkologiczny konieczne jest jej wycięcie chirurgiczne i przesłanie do badania mikroskopowego w celu wykluczenia nowotworu. Jednocześnie z wycięciem szczeliny można rozluźnić odbyt za pomocą toksyny botulinowej co powoduje powrót prawidłowego ukrwienia błony śluzowej i wygojenie szczeliny. Tę metodę leczenia zabiegowego stosujemy
w MediSpace najczęściej ponieważ jest ona skuteczna i bardzo bezpieczna. Inną metodą leczenia zabiegowego szczeliny jest częściowe przecięcie mięśnia zwieracza wewnętrznego, co jest jednak obarczone istotnym ryzykiem nietrzymania stolca w przyszłości.
Sposoby leczenia
U większości pacjentów szczelinę można skutecznie leczyć poprzez modyfikację stylu życia (leczenie zaparć) oraz maściami rozluźniającymi odbyt.
U pacjentów, u których leczenie zachowawcze nie daje zadowalających wyników lub szczelina budzi niepokój onkologiczny konieczne jest jej wycięcie chirurgiczne i przesłanie do badania mikroskopowego w celu wykluczenia nowotworu. Jednocześnie z wycięciem szczeliny można rozluźnić odbyt za pomocą toksyny botulinowej co powoduje powrót prawidłowego ukrwienia błony śluzowej i wygojenie szczeliny. Tę metodę leczenia zabiegowego stosujemy w MediSpace najczęściej ponieważ jest ona skuteczna
i bardzo bezpieczna. Inną metodą leczenia zabiegowego szczeliny jest częściowe przecięcie mięśnia zwieracza wewnętrznego, co jest jednak obarczone istotnym ryzykiem nietrzymania stolca w przyszłości.
Ropień w przebiegu torbieli włosowej objawia się silnym bólem okolicy międzypośladkowej z naciekiem zapalnym i objawami ogólnymi (gorączka i dreszcze). Wymaga on pilnego nacięcia - w Medispace drenaż ropnia zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Dobór właściwej metody leczenia jest uzależniony przede wszystkim od rozległości przetoki włosowej - w MediSpace stosujemy różne metody leczenia zabiegowego w zależności od sytuacji klinicznej, ale najczęściej z zastosowaniem lasera (SiLaC), ponieważ jest to metoda małoinwazyjna, skuteczna i komfortowa dla pacjenta.
Sposoby leczenia
Leczenie torbieli pilonidalnej
Torbiel włosowa (przetoka włosowa, torbiel pilonidalna) - to przewlekła choroba zapalna objawiająca się powstawaniem ropni i niegojących się ran okolicy międzypośladkowej
Ropień w przebiegu torbieli włosowej objawia się silnym bólem okolicy międzypośladkowej z naciekiem zapalnym
i objawami ogólnymi (gorączka i dreszcze). Wymaga on pilnego nacięcia - w Medispace drenaż ropnia zazwyczaj wykonywany jest
w znieczuleniu ogólnym. Dobór właściwej metody leczenia jest uzależniony przede wszystkim od rozległości przetoki włosowej - w MediSpace stosujemy różne metody leczenia zabiegowego w zależności od sytuacji klinicznej, ale najczęściej z zastosowaniem lasera (SiLaC), ponieważ jest to metoda małoinwazyjna, skuteczna
i komfortowa dla pacjenta.
Leczenie przetoki odbytu
to patologiczny kanał łączący najczęściej kanał odbytu i skórę okolicy odbytu. U większości pacjentów przetoka odbytu wymaga leczenia zabiegowego.
Przetoka odbytu prawie zawsze wymaga leczenia zabiegowego, często wieloetapowego. Zazwyczaj pierwszym etapem leczenia jest drenaż czyli wprowadzenie do kanału przetoki nici chirurgicznej bądź cienkiej rurki silikonowej, która powoduje oczyszczanie się przetoki, jej obkurczanie oraz zapobiega powstawaniu ropni.
W MediSpace stosowanych jest wiele metod zamykania kanału przetoki w tym z zastosowaniem lasera (FiLaC). Metoda leczenia jest indywidualnie dobrana do sytuacji klinicznej przez doświadczonego proktologa.
Sposoby leczenia
Umów się na konsultację proktologiczną
prof. dr n.med. Michał Wszoła
dyrektor medyczny MediSpace
Co mówią nasi Pacjenci
Miałam wykonywany zabieg z użyciem lasera, Pani Anna Dąchór (proktolog-chirurg) przemiła osoba, profesjonalna, cierpliwa, i przede wszystkim uśmiechnięta od ucha do ucha! Pan anestezjolog oraz Panie pielęgniarki przemiłe, można było nawet pożartować, dzięki czemu mój stres przed zabiegiem nieco opadł. Byłam cały czas na bieżąco informowana o dalszych czynnościach. Polecam z całego serca!
Miałam poważną operację ropnia czułam się bardzo dobrze zaopiekowana Pan dr Gil dokładnie jeszcze raz przed operacją mnie badał i omówił oglądając płytę rezonansu magnetycznego ....bardzo fachowa i miła atmosfera
Polecam Dr. Turowskiego super specjalista i bardzo miły człowiek . Centrum Medyczne Medispace oceniam również na 5 gwiazdek profesjonalna i bardzo miła obsługa
ul. Spokojna 5, Wola
01-044 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 20:00,
Sobota: 7:30 - 14:00
®Copyright 2024 MediSpace sp. z o. o.
U nas możesz skorzystać z odroczonej płatności za leczenie dzięki usłudze MediPay lub opłatę rozłożyć na dogodne Mediraty.