metoda Barrona Warszawa

Metoda Barrona Warszawa

W dniu badania można normalnie jeść i pić. Należy przyjąć swoje wszystkie leki- chyba, że lekarz kierujący na badanie zaleci inaczej.

Zabieg Barrona to metoda małoinwazyjnego leczenia choroby hemoroidalnej, polegająca na założeniu u podstawy zmienionego guzka krwawniczego (hemoroidu) gumowej opaski powodującej jego niedokrwienie, a w konsekwencji martwicę, powstanie blizny i samoistne oddzielenie się guzka. Po wytypowaniu najbardziej zmienionych chorobowo guzków za pomocą specjalnej tulei połączonej z pompą próżniową zmieniony guzek krwawniczy zasysa się i u jego podstawy zakłada gumową opaskę. Gumka zakładana jest w obrębie śluzówki nie unerwionej bólowo, w związku z tym zabieg jest prawie bezbolesny. Jeśli ból się pojawi, gdy założono już podwiązki, należy je przeciąć. Przed zabiegiem każdy pacjent powinien poinformować lekarza (proktolog warszawa Spokojna 5 ) czy leczy się z powodu chorób układu krążenia, cukrzycy, czy przyjmuje leki przeciwkrzepliwe lub inne leki.

Metoda Barrona to bezoperacyjne usuwanie hemoroidów. Jest to najbardziej popularny zabieg stosowany w leczeniu żylaków odbytu II i III stopnia. Zabieg jest bezbolesny i już następnego dnia można wrócić do normalnego funkcjonowania, pracy. Polega na założeniu specjalnych gumowych opasek (o średnicy ok 5mm) na przerośnięte hemoroidy do kanału odbytu. Zabieg trwa około 15-30 min. Tak „zagumkowane” hemoroidy tracą dopływ krwi, włóknieją i odpadają w ciągu około 10-20 dni. Po zabiegu przez kilka dni może wystąpić nieznaczne krwawienie. Jest ono czasem też widoczne po odpadnięciu gumki wraz z hemoroidem. Aby ocenić czy zabieg gumkowania hemoroidów jest wskazany, konieczna jest konsultacja proktologiczna.

Choroba hemoroidalna jest schorzeniem powszechnym. Podobne objawy towarzyszą nowotworom jelita grubego, dlatego też istotną rolę w procesie leczenia odgrywa diagnostyka. Rozpoczęcie leczenia poprzedza zawsze badanie z użyciem wziernika (rektoskopia lub anoskopia

Zapraszamy na bezoperacyjne usuwanie hemoroidów oraz leczenie hemoroidów Warszawa ul. Spokojna 5.

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko – u mniej niż 5% pacjentów. Najczęstszym powikłaniem jest uczucie rozpierania i parcia na stolec, które utrzymuje się przez kilka dni. Powikłania takie jak gorączka, ból w okolicy odbytu czy silne krwawienie jest sygnałem, że mogło dojść do stanu zapalnego i należy pilnie skontaktować się z lekarzem w celu ewentualnego rozszerzenia terapii o leki przeciwzapalne czy czasem nawet antybiotyki. Nie wyleczony stan zapalny w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić do ropni, czy przetok odbytu.

Jeść i pić można natychmiast po wyjściu z gabinetu lekarskiego. Picie dużych ilości niegazowanej wody jest nawet bardzo wskazane, gdyż zmniejsza się wtedy ryzyko zaparć. Lekarz czasem może po zabiegu zalecić nasiadówki czy dodatkowe leki. Z jedzenia należy unikać potraw ostrych i mocnego alkoholu. Przez kilka tygodni nie można jeździć na rowerze.

Ze względu bezpieczeństwa chirurg w trakcie zabiegu zakłada jedną do dwóch gumek na jeden splot hemoroidalny. Kolejne sploty mogą być zamykane w odstępach kilkutygodniowych. Przeważnie w ciągu 2-3 miesięcy wykonuje się 2 lub 3 takie sesje. Następnie, w zależności od swojego zachowania (picie wody, uprawianie sportu, unikanie czynników ryzyka), pacjent może mieć nawet wiele lat spokoju.

Niestety nie, hemoroidy w czwartym stopniu (wychodzące na stałe poza kanał odbytu) niestety nie nadają się do leczenia. Dlatego warto niezwlekać ze zgłoszeniem się do lekarza na bezoperacyjne usuwanie hemoroidów oraz leczenie hemoroidów. Warszawa ul. Spokojna 5 – serdecznie zapraszamy.

3.7/5 - (8)