LECZENIE PRZETOKI ODBYTU LASEREM (FiLac)

Laserowe leczenie hemoroidów Warszawa

Leczenie przetok odbytu to jedno z największych wyzwań proktologii. Metody klasyczne związane są ze znacznym ryzykiem uszkodzenia zwieracza i nietrzymania stolca, a jednocześnie obarczone są znacznym ryzykiem nawrotu przetoki. Wprowadzenie metody laserowej leczenia przetok odbytu to przełom w terapii umożliwiający skuteczne leczenie z jednocześnie małym ryzykiem powikłań.

O zastosowaniu metody laserowej leczenia  przetoki zawsze decyduje lekarz, ponieważ nie we wszystkich przypadkach ta metoda może być zastosowana. Leczenie prawie zawsze jest dwuetapowe. Pierwszy etap polega na przełożeniu przez przetokę specjalnej gumowej pętli która, umożliwia zmniejszenie stanu zapalnego i stanowi bardzo ważny element leczenia. Drugi etap polega na wprowadzeniu do przetoki specjalnego włókna laserowego, które podczas wysuwania powoduje sklejanie ścian dzięki stożkowej wiązce światła laserowego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, co niweluje nieprzyjemne doznania.

W okresie rehabilitacji po zabiegu z leczonej przetoki jeszcze przez jakiś czas może sączyć się niewielka ilość wydzieliny, której z czasem jest coraz mniej, aż do całkowitego wygojenia. Powikłania są rzadkie, a skuteczność leczenia duża co powoduje, że metoda FiLac coraz bardziej zyskuje na popularności.