Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna Warszawa
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna stanowi kluczowy element leczenia Pacjentów z dysfunkcjami układu moczowo-płciowego i układu wydalniczego. Rehabilitacja urologiczno-proktologiczna to usługi skierowane bezpośrednio do mężczyzn, którzy zmagają się z problemami w zakresie miednicy mniejszej. W MediSpace rekomendujemy terapię mięśni dna miednicy, prowadzoną przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę.
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna dla mężczyzn – konsultacje w MediSpace
W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn cierpi z powodu problemów związanych z układem moczowo-płciowym i układem wydalniczym. Dotyczy to coraz młodszych mężczyzn, którzy często ukrywają swoje problemy. Powstają one na tle zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej, zaburzeń działania organów wewnętrznych (trzewia), zaburzeń psychosomatycznych (emocje), a także jako następstwa operacji (np. zabiegu prostatektomii).
Mężczyźni skarżą się z powodu istniejących problemów, ale wielu z nich wstydzi się, aby udać się do fizjoterapeuty ze swoim kłopotem. Fizjoterapię urologiczną i proktologiczną w Centrum Medycznym MediSpace kierujemy do wszystkich panów – bez względu na wiek. Zapraszamy na konsultację z naszym fizjoterapeutą.
Fizjoterapia urologiczna/proktologiczna polecana jest Pacjentom:
- przed i po operacji prostatektomii radykalnej,
- skarżącym się bóle dna miednicy,
- z problemem osiągnięcia i utrzymania erekcji,
- mającym problem nietrzymania moczu i/lub stolca,
- z pęcherzem nadreaktywnym,
- z zaparciami.
Terapia bazuje na wykorzystaniu nieinwazyjnych i skutecznych metod leczenia. Specjaliści MediSpace dopasowują je każdorazowo do indywidualnych potrzeb Pacjenta. W trakcie wizyty diagnostycznej z Pacjentem ustalany jest indywidualny program terapeutyczny.
Terapia opiera się przede wszystkim na zastosowaniu odpowiednich technik manualnych oraz ćwiczeń, których zadaniem jest rozluźnienie i wzmocnienie mięśni miednicy. Wszelkie zabiegi prowadzone są przez doświadczonego i wykwalifikowanego w tym zakresie fizjoterapeutę.
Udogodnienia dla Klientów Centrum Medycznego MediSpace
- DOGODNY DOJAZD – Centrum Medyczne MediSpace przyjmuje pod adresem ul. Spokojna 5 w Warszawie (Wola). Najbliższy przystanek tramwajowy (Powązkowska 3) znajduje się jedyne 230 m od placówki), a przystanek autobusowy (Powązkowska 1) 350 m.
- PARKING W POBLIŻU – na ul. Spokojnej znajduje się strefa płatnego parkowania, w związku z tym zaparkowanie samochodu przed wizytą nie stanowi teraz problemu.
- GODZINY OTWARCIA – nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 20:00 oraz w soboty 7:30 – 14:00.
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna oferuje kompleksowe wsparcie do tradycyjnego leczenia farmakologicznego, a także w okresie przed i pooperacyjnym. Bardzo wielu mężczyzn znalazło u nas skuteczną pomoc. Daj sobie pomóc i Ty.
Umów wizytę. Zadzwoń +48 607 206 707!
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna w Warszawie – ile kosztuje?
Szczegółowe informacje w Cenniku usług MediSpace.
Mięśnie dna miednicy odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku panów, zaburzenia funkcji dna miednicy mogą być źródłem rozmaitych dolegliwości bólowych oraz problemów z oddawaniem moczu i stolca.
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna stanowi istotną część procesu leczenia mężczyzn, którzy borykają się z różnego rodzaju dysfunkcjami miednicy mniejszej.
Rehabilitacja znakomicie sprawdza się jako dopełnienie dla farmakoterapii i leczenia operacyjnego. Dzięki naturalnym technikom oraz nauce prawidłowych nawyków można zniwelować wiele zaburzeń w obrębie dna miednicy mężczyzn.
Fizjoterapia urologiczna i proktologiczna stanowi bardzo ważny element leczenia przy takich problemach, jak:
- bóle w obrębie miednicy i kręgosłupa,
- przewlekłe bóle okolicy krocza i jąder,
- nietrzymanie moczu,
- ból podczas oddawania moczu,
- nietrzymanie moczu,
- pęcherz nadreaktywny,
- częstomocz z odczuciem zalegania po mikcji,
- zapalenie powrózka,
- zaparcia/rozwolnienia,
- nietrzymanie gazów,
- wypadanie odbytu,
- hemoroidy (żylaki) odbytu,
- bóle podczas defekacji,
- dyspareunia (także u mężczyzn),
- zanik/osłabienie libido,
- zaburzenia erekcji,
- przedwczesny wytrysk,
- problemy urologiczne po usunięciu prostaty.
Fizjoterapia mężczyzn zalecana jest również jako przygotowanie do operacji urologicznej lub proktologicznej oraz jako rehabilitacja po wykonanym zabiegu. Fizjoterapia może być też stosowana profilaktycznie, w celu zapobieganiu problemom urologicznym i proktologicznym, których ryzyko wzrasta wraz z wiekiem.
Diagnostyka problemów dna miednicy opiera się na wywiadzie przeprowadzanym z Pacjentem. Na konsultację z fizjoterapuetą warto zabrać ze sobą wyniki badań i dokumentację medyczną po operacji, jeśli była ona wykonana. Następnie przeprowadzane jest badanie funkcjonalne – manualna ocena powłok brzusznych i badanie wewnętrzne per rectum sprawdzające pracę mięśni krocza. W trakcie konsultacji urologiczno-proktologicznej specjalista fizjoterapeuta omawia z Pacjentem jego codzienne nawyki, przede wszystkim dotyczące korzystania z toalety.
Podstawę fizjoterapii stanowi przede wszystkim terapia manualna i biofeedback, przywracające utracone funkcje mięśniom dna miednicy. Ważnym elementem rehabilitacji jest wprowadzenie w życie zdrowych nawyków toaletowych – przede wszystkim unikanie przepełnienia pęcherza, nieoddawanie moczu na zapas, brak wypierania stolca lub moczu czy przyjmowanie odpowiedniej pozycji w trakcie wizyt w toalecie.
Bezpośrednio przed wizytą nie jest zalecane spożywanie obfitych posiłków. Warto zadbać o wygodny ubiór.