leczenie kapsułką endoskopia warszawa

Endoskopia kapsułkowa Warszawa

Endoskopia kapsułkowa jelita cienkiego jest procedurą medyczną umożliwiającą wizualizację wnętrza jelita cienkiego w celu diagnozowania i leczenia nieprawidłowości. Badanie wykonywane jest przy użyciu kapsułki CapsoCam Plus wyposażonej w cztery miniaturowe kamery, które wykonują zdjęcia wewnętrznych ścianek przewodu pokarmowego.

Kapsułka ma wymiary zbliżone do dużej tabletki i daje się łatwo połknąć. Kapsułka podczas przechodzenia przez przewód pokarmowy wykonuje tysiące zdjęć. To pozwoli Twojemu lekarzowi uzyskać obraz jelita cienkiego, który jest niemożliwy do uzyskania przy użyciu tradycyjnych technik endoskopowych. Badanie kapsułką jest całkowicie bezbolesne. Podczas trwania badania możesz oddać się normalnym codziennym czynnościom. Po przejściu kapsułki przez przewód pokarmowy, Twój lekarz pobierze obrazy z kapsułki i będzie mógł je przeglądać przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Koszt: 3500 zł (z opisem)

Przygotowanie – jak w przypadku kolonoskopii.

Jak zachować się po połknięciu tabletki?
– Po połknięciu kapsułki należy popić ją wodą. Należy wypić CAŁE 0.5 l wody
-do 6 godzin nie jemy, potem zalecana jest dieta lekkostrawna

Przeciwwskazania:
• W przypadku, gdy podejrzewa się obecność zwężeń lub przetok w obrębie przewodu pokarmowego (na podstawie obrazu klinicznego i wcześniej wykonanych badań).
• W przypadkach, gdy pacjent ma zaburzenia połykania
• W przypadku kobiet w ciąży.