pakiet usług medycznych Medi-BAR

Otyłość to choroba. Naprawdę? O tym, dlaczego powstał pakiet usług Medi-BAR

Pandemia niejednego z nas posadziła za biurkiem. Pozwoliła na pracę zdalną. Przy tej samej porcji jedzenia na talerzu, zaczęliśmy się mniej ruszać. Dobrobyt też nam sprzyja. Światło możemy zapalić, klikając włącz w aplikacji telefonu. Nie sprzątamy sami, mamy do tego pomoc domową. Jeździmy coraz lepszymi autami. Miło spędza nam się czas w klimatyzowanym aucie, zamiast pedałować na powietrzu w upalny dzień i jechać rowerem. Łatwiej nam się podjeżdża autem pod sam sklep lub dowozi dzieci pod drzwi szkoły. Nie raz pracujemy na kilka etatów. Wszędzie gonimy. Mamy gorsze relacje, nie tylko w rodzinie. Częściej się rozwodzimy. Żyjemy w niepełnych rodzinach. Mamy kłopoty w pracy. Wiele obowiązków i stresu na raz. Przykłady można tylko mnożyć.

Naucz się panować nad emocjami

Bez wątpienia czasy się zmieniły. Nasze nawyki także. Jest niewiele chorób, których konsekwencją jest otyłość. Większość to wynik złych zmian w stylu życia. Emocji, które prowokują nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Zmniejszenie aktywności fizycznej, jedzenie pod wpływem emocji lub powyżej zapotrzebowania kalorycznego uznano za najczęstsze powody powstania problemu nadmiernej masy ciała. Dopóki nie zrozumiemy mechanizmów, które u nas spowodowały nieprawidłowy przyrost masy ciała, nie pozbędziemy się kłopotów. Wraz z czasem trwania otyłości zawsze przyjdą choroby. Wysokie ciśnienie tętnicze, nieprawidłowy cukier, kolka żółciowa, żylaki na nogach, bezdech podczas snu, trudności w chodzeniu, bóle stawów, duszność, nowotwory – to tylko niektóre z nich.

Niejeden pacjent, który zgłasza się do lekarza, ma wątpliwość, czy rzeczywiście powinien pójść do psychologa i dietetyka. Woli wziąć lek. Psychologa nazwie szarlatanem, a dietetyka fantastą. A to nie tak. Tak jak czasy się zmieniły, zmieniło się także nasze rozumienie problemu i leczenia otyłości. Teraz nie dążymy do ustalania rygorystycznych diet na chwilę. Chcemy poprawiać nawyki żywieniowe, zmieniać smaki na zdrowsze. Szukać emocji, które każą sięgać po tzw. comfort food. Jeśli podejmujesz od lat trud odchudzania, przyjdź do nas! Pomożemy Ci redukować masę ciała w zdrowy sposób i naprawiać Twoje zdrowie, Twoje nawyki, Twoje emocje.

Masz problem ze zbędnymi kilogramami? Zaufaj nam!

Każdy etap naszego pakietu jest ważny. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Tak, jak możesz przyjść osobno do dietetyka, osobno do lekarza, osobno do trenera personalnego, osobno do chirurga, to gdy to nie będzie kompleksowe i konsekwentne, nie będzie skuteczne na długo.

Naszą propozycją pakietu chcemy poprawić Twoją motywację i skuteczność naszego leczenia. A to po to, byś to Ty miał zadowolenie z poprawy i cieszył się nią długoterminowo. Wydajemy pieniądze na restauracje, wakacje, projekt mieszkania, leczenie zębów. Pieniądze tu zainwestowane są bezcenne, bo są inwestycją w Twoje zdrowie. Przemyśl, co i ile kosztuje. Zapraszamy Cię do leczenia z naszym udziałem. Jesteśmy po to, aby Tobie pomóc.

Autor: dr Justyna Papierz 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *