Urologia Warszawa
Nasi urolodzy
Układ moczowy jest jednym z najważniejszych układów w organizmie człowieka. Jego główną funkcją jest wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. U obydwu płci, narządy układu moczowego łączą się z płciowymi, czego skutkiem są jeszcze większe tendencje do zachorowania na rozmaite schorzenia. Układ moczowo-płciowy jest wyjątkowo podatny na infekcje, dlatego należy szczególnie o niego dbać. Choroby, które go dotykają, bardzo często nie dają żadnych objawów, co komplikuje diagnostykę i wpływa na zbyt późne podjęcie leczenia. Najczęściej spotykane schorzenia układu moczowego to: nietrzymanie moczu oraz zakażenia dolnych dróg moczowych.
Jeżeli pojawiły się u Ciebie jakiekolwiek dolegliwości związane z układem moczowo płciowym, powinieneś jak najszybciej podjąć specjalistyczne leczenie. Dzięki niemu, możesz pozbyć się uciążliwej i wstydliwej choroby, która nieleczona może doprowadzić do groźnych konsekwencji. Dlatego jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem urologii!
Pozbądź się wstydu i powiedz urologowi o swoim problemie!
Leczenie chorób układu moczowo płciowego w klinice Medispace jest skuteczne i profesjonalne. Dlatego nie zastanawiaj się, gdzie jest najlepsza urologia w Warszawie, ale wypróbuj nasze usługi.
Dlaczego warto leczyć choroby moczowo-płciowe w Medispace?
Warszawska klinika Medispace, od dawna oferuje profesjonalne leczenie w dziedzinie urologii. Pracują u nas doświadczeni specjaliści z bogatym doświadczeniem w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach.
Skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy. Nie pozwól, aby uciążliwe choroby powodowały Twój dyskomfort!
Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki, zlokalizowanej w Warszawie, by wyleczyć utrudniające Ci życie schorzenia urologiczne.
Umów wizytę już dzisiaj!
Co to jest urologia?
Urologia jest to dziedzina medycyny, a właściwie – gałąź chirurgii, zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym. Tą ostatnią nazywamy uroginekologią. Urologia to nie tylko zakres diagnostyczno-leczniczy, ale również duży obszar profilaktyki zdrowotnej.
Jakimi chorobami zajmuje zajmuje się urolog?
Urolog leczy choroby układu moczowego, takie jak choroby nerek i pęcherza zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, a także u dzieci. Przekonanie, że jest to specjalista zajmujący się głównie problemami typowo “męskimi” wynika z faktu, iż układ płciowy jest blisko połączony z układem moczowym, dlatego też urolog zajmuje się również leczeniem impotencji. Będzie on leczył też zaburzenia funkcji nerek, moczowodów, nadnerczy, I pęcherza. Ponadto, urolog zajmuje się również narządami płciowymi u mężczyzn wadami prącia i chorobami jąder.
W gabinecie urologicznym, pomoc uzyskają też panowie cierpiący na problemy z prostatą oraz na zaburzenia wzwodu. Choroby te mają ogromny wpływ na samopoczucie, poczucie własnej wartości oraz komfort życia i współżycia seksualnego. Mogą również stanowić objaw wielu nie zdiagnozowanych do tej pory poważnych chorób. Należy pamiętać, iż urolog, to także chirurg, jeśli zostanie stwierdzona konieczność podjęcia interwencji zabiegowych. Takie interwencje zazwyczaj dotyczą problemów onkologicznych układu płciowo-moczowego mężczyzn, takich jak np. rak prostaty.
Do jego kompetencji należy diagnostyka i leczenie:
- chorób męskich narządów płciowych, takich jak stulejka, czy wodniak jądra,
- nieprawidłowości w pracy pęcherza,
- stanów zapalnych w obrębie męskich i żeńskich narządów płciowych,
- zapaleń dróg moczowych,
- łagodniejszych postaci nowotwory prostaty, jąder, nerek oraz pęcherza moczowego,
- kamicy nerkowej,
- przerostów prostaty,
- żylaków powrózka nasiennego,
- zaburzeń erekcji,
- torbieli nerek,
- infekcji i stanów zapalnych dróg moczowych i narządów układu moczowego.
Kiedy należy iść do urologa?
Kobiety powinny zgłosić się do urologa, w momencie wystąpienia niepokojących objawów, takich jak problemy z oddawaniem moczu lub jakiekolwiek innych objawów ze strony układu moczowego. Natomiast wskazane jest, by mężczyźni zgłaszali się do urologa profilaktycznie. Każdy mężczyzna po 40. roku życia powinien zgłosić się na wizytę w celu sprawdzenia swojego zdrowia. Takie wskazania są szczególnie istotne, jeśli w ich rodzinach wcześniej pojawiały się problemy urologiczne, na przykład rak prostaty. Te osoby powinny szczególnie dbać o badania kontrolne. W przypadku raka prostaty, będą to regularne badania stężenia PSA raz w roku. Panowie powinni także poddać się badaniu per rectum, podczas którego urolog palpacyjnie, czyli przez dotyk, ocenia stan prostaty.
Na konsultację urologiczną należy bezwzględnie zgłosić się w przypadku wystąpienia:
- nietrzymania moczu,
- zaobserwowania nieprawidłowości w wydalanym moczu takich jak: krwiomocz, białkomocz, obecność ropy w moczu, mocz spieniony lub o ciemnej barwie,
- bólu lub obrzęku jąder,
- zmiany narządów płciowych i okolic:bólu podczas oddawania moczu,
- zbyt małej lub zbyt częstej ilości oddawanego moczu,
- ból w dolnej części pleców,
- parcia na pęcherz,
- uszkodzenia mechanicznego narządów płciowych,
- problemów skórnych w okolicach narządów płciowych,
- pojawienia się krwi lub ropy w spermie lub w moczu,
- problemów z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji,
- bólu albo pieczenie w okolicach krocza,
- bólu podczas wytrysku.
Jak przygotować się do wizyty?
Rozpoczęcie leczenia urologicznego wymaga niekiedy przełamania barier psychologicznych. Wybierając się do poradni urologicznej, warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań krwi i moczu oraz wykonanych w ostatnim czasie prześwietleń czy USG jamy brzusznej. Należy przypomnieć sobie wszystkie objawy, dobrze jest je nawet spisać, by w stresującej sytuacji nie zapomnieć o tych najbardziej niepokojących. Przydatna będzie też lista przyjmowanych niedawno leków, także ziołowych. Początkową częścią wizyty jest bowiem przeprowadzenie wywiadu, podczas którego lekarz spróbuje ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta a w przypadku kwalifikacji do zabiegu wykluczy istnienie przeciwwskazań, i to właśnie z tego powodu, przydadzą się wyniki wykonanych badań. Ważne jest też, aby orientacyjnie umieć określić, od jakiego czasu pojawiły się niepokojące objawy.
Cena za wizytę u urologa w Warszawie
Cena za wizytę w Warszawie, w profesjonalnej klinice, gdzie jest dobra urologia, wynosi od 150 do 250 zł. Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy chętnie przedstawią cały cennik i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.
Zachęcamy do umówienia się na wizytę już dzisiaj! A może już po pierwszym spotkaniu z naszym lekarzem Twój problem nie okaże się tak poważny. Nie wahaj się!