Choroby Dziecięce Warszawa

Nasi pediatrzy i specjaliści chorób dziecięcych

Pediatra i gastroenterolog dziecięcy. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista I st. w zakresie Pediatrii od 1994 r. a od 1999 r. specjalista II st. w zakresie Pediatrii. Specjalista w zakresie Gastroenterologii od 2004 r.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Pani Doktor jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, lekarzem specjalistą II stopnia z Ginekologii i Położnictwa. Zajmuje się również ginekologią dziecięcą i dziewczęcą (nastolatki). Przez wiele lat była starszym asystentem w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Zdobyła bogate doświadczenie pracując w kilku specjalistycznych klinikach, m.in w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej, w Instytucie Położnictwa i Ginekologii CKP WAM, Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii oraz w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Instytutu Medycznego MON.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Specjalizuję się w leczeniu trądziku, łuszczycy, chorób alergicznych i wirusowych. Wykonuję zabiegi kriochirurgiczne, elektrokoagulacji i łyżeczkowania. Posiadam dyplomy i certyfikaty potwierdzające umiejętności z zakresu leczenia dermatologicznego i dermatoskopii.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista II stopnia w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W 2010 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Doświadczenie i wiedzę zdobywała na oddziałach szpitalnych i w prywatnych gabinetach.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako asystent i starszy asystent w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Lublinie i Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie. Obecnie sprawuje funkcję starszego asystenta w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu chorób mowy, zatok przynosowych, gardła, krtani oraz uszu. Wykonuje badania audiometryczne, screeningowe. Zajmuje się leczeniem zaburzeń oddychania podczas snu – chrapania i obturacyjnych bezdechów. Przyjmuję również dzieci od 4 r.ż.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Zapewnia konsultacje laryngologiczne, drobne zabiegi laryngologiczne orazusunięcie migdałków.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Od kilku lat zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem dysplazji stawu biodrowego u dzieci – w tym wykonuje również badanie usg stawu biodrowego metoda Grafa. Od 2016 (luty) wraz z dr Arturem Boguckim prowadzę poradnie wad postawy/poradnia preluksacyjna w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Doktorat z immunologii obroniła w Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, gdzie kontynuowała karierę naukową. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń mikroflory jelitowej u dzieci ze spektrum autyzmu, chorobach autoimmunizacyjnych i alergicznych w tym w atopowym zapaleniu skóry. Stosuje holistyczne podejście do zaburzeń układu odpornościowego i procesów neurodegradacyjnych uwzględniając procesy metylacyjne i zaburzenia flory jelitowej.

Przeczytaj więcej o lekarzu.

Każdy niepokojący objaw dotyczący stanu zdrowia dziecka powinien skłonić rodziców do kontaktu z lekarzem. W przypadku niemowląt taki symptomami są np. nadmierna płaczliwość, nadpobudliwość lub brak reakcji na bodźce, problemy ze ssaniem czy wady rozwojowe. U dzieci starszych niepokoić mogą wymioty, wysoka temperatura czy choroby skórne. 

Należy pamiętać, że między organizmem osób dorosłych i maluchów istnieje wiele różnic. Organizm dziecka stale się rozwija, dlatego też inaczej przechodzi pewne choroby. Stąd potrzeba wyodrębnienia specjalizacji lekarskiej ukierunkowanej na rozwój i zdrowie najmłodszych.

Lecz swojego malucha u pediatry – specjalisty zajmującego się chorobami dzieci i młodzieży

Pediatra w klinice Medispace w Warszawie diagnozuje i leczy najmłodszych, czuwa nad ich rozwojem poprzez zlecanie i interpretowanie badań okresowych, kieruje na szczepienia ochronne, a także udziela porad rodzicom dotyczących właściwej opieki nad dziećmi oraz profilaktyki najczęściej spotykanych u nich chorób. W przypadku ich podejrzenia, skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Dlaczego warto leczyć dzieci i młodzież w klinice Medispace

Klinika Medispace zapewnia małym pacjentom efektywne i bezpieczne metody leczenia. Pracują u nas doświadczeni pediatrzy i lekarze innych specjalizacji ukierunkowanych na leczenie dzieci i młodzieży. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bogate doświadczenie w leczeniu najmłodszych. Jeśli zauważasz jakieś problemy u swojego dziecka, skontaktuj się z nami i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy.

CENNIK

UsługaCena
konsultacje pediatryczneod 220 zł
konsultacje gastroenterologiczneod 220 zł
konsultacje ortopedyczneod 200 zł
konsultacje dermatologiczneod 220 zł
konsultacje laryngologiczneod 200 zł
konsultacje ginekologiczne200 zł
konsultacje immunologiczneod 200 zł
badanie preluksacyjne (konsultacja + USG bioderek)od 250 zł

Pediatria to bardzo szeroka specjalizacja, która wymaga od lekarza posiadania wiedzy z różnych dziedzin medycyny, aby mógł trafnie diagnozować choroby u dzieci. Za jej twórcę uważa się doktora medycyny, Abrahama Jacobiego, który w XIX wieku otworzył pierwszą klinikę pediatrii. W jej ramach powstało wiele podspecjalizacji, skupiających się na konkretnych układach i schorzeniach. Istnieje więc dziecięca kardiologia, endokrynologia, neurologia czy onkologia. Natomiast leczeniem schorzeń u noworodków zajmuje się neonatolog. Nie można również zapomnieć o medycynie prenatalnej, umożliwiającej leczenie jeszcze przed momentem narodzin.

Pediatra jest lekarzem, który ukończył studia na kierunku medycznym. Jest to specjalizacja 5-letnia modułowa. Oznacza to, że przez pierwsze 3 lata, lekarz kończy moduł ogólny, a następnie czeka go 2-letni moduł specjalistyczny, jak chociażby pediatra alergolog lub kardiolog. 

Pediatra musi mieć rozległą wiedzę z wielu gałęzi medycyny, aby dokładniej diagnozować i skutecznie zwalczać dolegliwości u dzieci i młodzieży. Nie tylko leczy on przeziębienia i choroby wieku dziecięcego, ale również wykonuje badania diagnostyczne i kontrolne, dzięki którym może monitorować rozwój dziecka zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Warto wiedzieć, że noworodkami, czyli dziećmi do ukończenia 4. tygodnia życia, opiekują się neonatolodzy, zaś osobami do ukończenia 18. roku życia – pediatrzy. Lekarze od dzieci bez trudu rozpoznają zaburzenia rozwojowe pilnują kalendarza szczepień i w razie potrzeby kierują rodziców maluchów do innych specjalistów.

Ponadto, lekarz dziecięcy musi wykazywać się odpowiednimi cechami charakteru – musi lubić dzieci, umieć z nimi rozmawiać, być cierpliwy i odpowiednio reagować. Dzięki temu może stworzyć odpowiednią atmosferę, która jest znacząca we współpracy z najmłodszymi. Bardzo często małe dzieci nie wykazują chęci do współpracy podczas leczenia, dlatego też dobry pediatra powinien umieć odpowiednio reagować na niechęć i płacz małego pacjenta.

Generalnie lekarz pediatra:

 • przeprowadza wywiad i badanie,
 • stawia rozpoznania,
 • planuje leczenie,
 • przepisuje leki,
 • rozpoznaje wady rozwojowe,
 • wystawia skierowania na badania,
 • kwalifikuje do szczepień profilaktycznych,
 • przeprowadza bilanse, badania okresowe,
 • ocenia stopień rozwoju dziecka,
 • rozpoznaje zaburzenia związane z rozwojem dziecka,
 • wykonuje badania przesiewowe.

Lekarz dla dzieci przeprowadza diagnostykę na podstawie wywiadu chorobowego, badania pacjenta oraz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Dodatkowo, może wystawić skierowanie do dalszego leczenia w poradni specjalistycznej lub szpitalu.

pediatra prywatnie warszawa

Objawami chorobowymi zgłaszanymi pediatrom są często: katar, kaszel, podwyższona temperatura, bóle głowy, brzucha, biegunki, wymioty i zmiany skórne. Rodziców dzieci w wieku szkolnym niepokoją też często ich problemy z nauką.

Jednak choroby, których leczeniem najczęściej zajmuje się pediatra to – obok przeziębienia, anginy, grypy czy zapalenia gardła, również choroby zakaźne – np. ospa wietrzna, odra, świnka, różyczka, szkarlatyna, czyli typowe schorzenia wieku dziecięcego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, których leczenie wymaga zdiagnozowania przez specjalistę, lekarz kieruje dziecko do lekarza innej specjalizacji dermatologa, neurologa, diabetologa, endokrynologa, kardiologa czy też laryngologa dziecięcego.

Wizyty u pediatry powinny odbywać się regularnie. Rodzice powinni odwiedzać lekarza, kiedy przychodzi pora na bilanse, szczepienia i wizyty kontrolne. Ponadto, do konsultacji ze specjalistą chorób dziecięcych powinny skłonić rodziców występujące u maluchów następujące symptomy:

 • podwyższona temperatura,
 • kaszel, katar,
 • brak apetytu,
 • wysypki i zmiany skórne,
 • trudności ze ssaniem piersi i smoczka,
 • nadmierne ślinienie się,
 • wzdęcia,
 • biegunki i zaparcia,
 • kolki,
 • wymioty,
 • zezowanie,
 • nadpobudliwość,
 • opóźniony rozwój ruchowy,
 • trudności w koncentracji i zapamiętywaniu,
 • nadmierna płaczliwość,
 • nadmierna senność,
 • osowiałość dziecka,
 • brak reakcji na bodźce zewnętrzne: głos, mimikę, gesty.

W przypadku dzieci starszych, pediatrę powinniśmy odwiedzić jeśli:

 • zauważamy objawy infekcji,
 • podejrzewamy chorobę przewlekłą,
 • po zakończonej antybiotykoterapii,
 • pojawiły się symptomy alergii,
 • obserwujemy zmiany w osobowości, zachowaniu, szczególnie w połączeniu z niepokojącymi fizycznymi zmianami w ciele,
 • ze względu na pogorszone samopoczucie potrzebne jest zwolnienie zajęć szkolnych lub ze względu na stan zdrowia dziecko nie może uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego,
 • niezbędne okazuje się skierowanie do lekarza innej dziedziny medycyny,
 • stan zdrowia dziecka nie poprawia się lub pogorsza po stosowanych lekach.

U pediatry należy pojawiać się przede wszystkim na badaniach kontrolnych. Pierwsza taka wizyta powinna odbyć się między czwartym a siódmym miesiącem życia dziecka. Podczas szczepień, pediatra lub lekarz rodzinny bada stan ogólny dziecka, mierzy je i waży. Pełnią więc one również rolę wizyt kontrolnych.

Należy też pamiętać, iż w opiece nad dzieckiem bardzo duże znaczenie ma profilaktyka oraz wykonywanie tzw. bilansów zdrowia, podczas których monitoruje się rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. W Polsce bilanse zdrowia wykonuje się w wieku 2 i 4 lat, następny jest bilans 7-latka, 9–10-latka, 13–14-latka, 16-latka oraz 18–19-latka.