Flebologia

Nasi flebolodzy

Flebologia to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie gałęzi medycyny. Jest dziedziną chirurgii naczyniowej i dotyka bardzo powszechnego w społeczeństwie problemu chorób układu żylnego. Flebolog jest lekarzem specjalizującym się w tym zakresie – zajmuje się on dokładną diagnostyką i leczeniem chorób żył. Do pierwszych oznak przewlekłej niewydolności żylnej należy uczucie ciężkich nóg i opuchlizna narastająca w godzinach wieczornych, a znikająca z rana. Wtedy też zaczynają pojawiać się teleangiektazje, czyli stany zapalne skóry.

Do flebologa powinieneś się zgłosić, jeśli zauważysz u siebie objawy takie jak:

  • uwydatniające się pod skórą nóg niebieskie żyły
  • pajączki
  • owrzodzenie podudzi
  • przebarwienia, wypryski w okolicy kostek

Choroby układu żylnego to problem zarówno zdrowotny, jak i kosmetyczny. Wiele osób żyjących na co dzień z żylakami ma kłopoty z poprawnym funkcjonowaniem i wykonywaniem rutynowych czynności. Zmienione chorobowo naczynia mogą też wpływać na pewność siebie, szczególnie u kobiet – wyglądają nieestetycznie i często zmuszają do ukrywania nóg. W Medispace chcemy zapewnić kompleksową pomoc w powrocie do zdrowia i sprawności wszystkim pacjentom. Oferujemy efektywne metody diagnostyki, takie jak np. nieinwazyjne i bezbolesne badanie doppler USG, pozwalające szybko wykryć miejsca uszkodzeń zastawek żylnych. W medispace wykorzystujemy skuteczne metody leczenia, takie jak kompresjoterapia, polegająca na zastosowaniu specjalnej, nowoczesnej i nierzucającej się w oczy odzieży uciskowej, klasyczna skleroterapia, mikroflebektomia, czy laseroablacja.

Pamiętaj, że żylaki i pajączki to tylko objaw choroby – przewlekłej niewydolności żylnej. To nie tylko problem nóg – żylaki mogą powodować np. chorobę hemoroidalną. Nie pozwól im się rozwijać i zadbaj odpowiednie wcześnie o swoje zdrowie. Profesjonalną opiekę i leczenie zagwarantuje Ci Medispace.