Chirurgia ogólna Warszawa
Nasi chirurdzy
Potrzebujesz pilnej pomocy chirurgicznej? Masz nieestetyczne lub niepokojące znamię na skórze, które wolisz usunąć? A może chcesz skonsultować się z lekarzem w sprawie przepukliny pępkowej? Umów się na wizytę do chirurga prywatnie. W centrum medycznym Medispace czekają na Ciebie doświadczeni specjaliści.
Szukasz dobrego chirurga w Warszawie?
Medispace to wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym przyjmują chirurdzy różnych specjalności – chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, flebologii, proktologii, gastrologii, transplantologii, chirurgii onkologicznej. To lekarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy wykonują zabiegi chirurgiczne w trybie ambulatoryjnym oraz szpitalnym. W Medispace zapewniamy najlepszą opiekę medyczną i dostęp do badań diagnostycznych w szerokim zakresie.
Chcesz umówić się do chirurga prywatnie?
W Medispace skorzystasz z pomocy chirurga bez skierowania! Umów się na wizytę w dogodnym terminie w ramach usług komercyjnych. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, skorzystaj z konsultacji chirurgicznej on-line.
Słowo chirurgia wywodzi się od greckich wyrazów cheir– ręka i ergon – czyn i oznacza czynność wykonywaną rękami, rękodzieło. To dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób w sposób operacyjny (mniej lub bardziej inwazyjny) w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Dotyczy takich zagadnień, jak:
- gojenie się ran,
- przetaczanie krwi,
- żywienie,
- regulacja gospodarki elektrolitowej organizmu,
- postępowanie przed- i pooperacyjnego,
- doraźna pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia.
Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje chirurgii:
- chirurgię miękką (ogólną) w ramach której leczy się tkanki miękkie, zwłaszcza narządów jamy brzusznej (np. wątroby, jelit, pęcherza),
- chirurgię twardą umożliwiającą leczenie tkanek kostnych (leczenie złamań, wstawienie protez itp.).
Chirurg ogólny to specjalista, który wykonuje zarówno poważne operacje, jak i mniej skomplikowane zabiegi w trybie ambulatoryjnym. Posiada rozległą wiedzę medyczną i zdolności manualne, pozwalające z dużą precyzją przeprowadzić zabiegi chirurgiczne.
Specjalista chirurgii ogólnej (tzw. chirurgii miękkiej) zajmuje się leczeniem tkanek miękkich przede wszystkim w obrębie jamy brzucha. Może przeprowadzić m.in.:
- wycięcie wyrostka robaczkowego,
- usunięcie pęcherzyka żółciowego,
- usunięcie zmian nowotworowych,
- leczenie przepuklin,
- resekcję tarczycy,
- zabiegowe leczenie żylaków,
- mastektomię,
- leczenie oparzeń,
- leczenie stopy cukrzycowej,
- zabiegi proktologiczne,
- diagnostykę endoskopową.
Ponadto wykonuje czynności z zakresu małej chirurgii, takie jak:
- diagnostyka i wycięcie znamion i brodawek,
- usunięcie tłuszczaków, włókniaków, kaszaków,
- usunięcie ciała obcego z tkanek,
- leczenie zakażeń,
- zaopatrywanie oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń,
- oczyszczanie i zszywanie ran pourazowych,
- zmiany opatrunków,
- nacięcie i drenaż ropnia,
- nacięcie zastrzału palca,
- usuwanie wrastających paznokci,
- cewnikowanie pęcherza,
- konsultacje w zakresie przepukliny brzusznej, pępkowej, pachwinowej, blizn pooperacyjnych,
- opieka pozabiegowa nad pacjentami, zapobieganie i leczenie powikłań pozabiegowych oraz pooperacyjnych.
Po zrobieniu wybranej specjalizacji chirurg ogólny rozszerza swoje kompetencje i może podejmować czynności z zakresu kardiochirurgii, torakochirurgii czy flebologii, w zależności od uprawnień. Zakres specjalności chirurgicznych jest bardzo szeroki.
Jakie specjalizacje chirurgiczne są dostępne w Medispace?
W Medispace przyjmują lekarze różnych specjalności. Oferujemy konsultacje oraz zabiegi chirurgiczne z zakresu:
- chirurgii ogólnej (chirurgii miękkiej),
- flebologii i chirurgii naczyniowej, która zajmuje się wszelkimi nieprawidłowościami w obrębie naczyń krwionośnych, tętniczych i żylnych,
- proktologii, czyli dziedziny medycyny zajmującej się problemami końcowego odcinka układu pokarmowego, jak hemoroidy, kłykciny kończyste, nietrzymanie stolca, choroby odbytu i jelita grubego,
- urologii, będącej dziedziną chirurgii, która zajmuje się schorzeniami układu moczowego u kobiet i układu moczowo-płciowego u mężczyzn (w tym np. leczeniem stulejki, przepukliny pachwinowej, nietrzymania moczu itp.),
- gastrologii, w zakresie której wykonuje się chirurgiczne leczenie chorób układu pokarmowego,
- traumatologii, nazywanej też ortopedyczną chirurgią urazową,
- bariatrii, skupionej na chirurgicznym leczeniu otyłości,
- dermatochirurgii, w ramach której wykonujemy chirurgiczne usuwanie znamion i zmian skórnych, leczenie blizn różnego pochodzenia,
- transplantologii, zajmującej się przeszczepami komórek, tkanek i narządów.
Istnieje szeroka grupa wskazań do konsultacji chirurgicznej. Z jednej strony to stłuczenia, zwichnięcia, złamania, oparzenia i inne urazy mechaniczne powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Z drugiej przewlekłe dolegliwości ze strony różnych narządów wewnętrznych. Do chirurga warto zgłosić się w przypadku długotrwałych bólów brzucha, problemów z nietrzymaniem moczu lub wypróżnianiem, a także pojawienia się żylaków. Wizytę chirurgiczną warto umówić również po to, aby zdiagnozować i ewentualnie wyciąć podejrzane zmiany skórne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zalecenie konsultacji chirurgicznej może wydać lekarz pierwszego kontaktu lub inny specjalista.
Przygotowując się do wizyty u chirurga, warto skompletować wszystkie aktualne badania i całą dokumentację medyczną, jeśli się taką posiada. Dobrze spisać na kartce nazwy wszystkich przyjmowanych na stałe leków oraz sporządzić listę ważnych pytań do lekarza. Konsultacje u specjalisty często wywołują stres, przez który łatwo zapomnieć o kluczowych kwestiach, dotyczących na przykład przebiegu zabiegu chirurgicznego, przeciwwskazań do jego wykonania albo okresu rekonwalescencji.
Przebieg wizyty u chirurga zależy od tego, z jakim problemem się do niego zwracamy. Jeśli powodem wizyty jest wykonanie konkretnego zabiegu chirurgicznego, odbywa się on zgodnie z ustalonym protokołem zabiegowym.
W przypadku konsultacji chirurgicznej lekarz najpierw przeprowadza wywiad medyczny, zapoznaje się z historią choroby pacjenta, a następnie wykonuje podstawowe badania wzrokowe, czynnościowe, palpacyjne. Po wstępnym rozpoznaniu może zlecić rozszerzenie diagnostyki lub wizytę u innego specjalisty oraz przedstawić możliwości leczenia.
Tak! W Medispace współpracujemy z renomowanym laboratorium analitycznym ALAB, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Pacjentom szeroki wachlarz usług diagnostycznych, obejmujący badania:
- biochemiczne,
- hematologiczne,
- koagulologiczne,
- hormonalne,
- moczu,
- kału,
- i inne.
Ponadto dysponujemy wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, umożliwiającym przeprowadzenie:
- badań USG (ultrasonograficznych), w tym m.in:
- USG jamy brzusznej,
- USG tus (ocena prostaty),
- USG tarczycy,
- USG stawów,
- USG Doppler żył i tętnic,
- USG transrektalne
- badań endoskopowych, jak np.:
- kolonoskopia,
- gastroskopia,
- rektoskopia,
- fiberosigmoidoskopia,
- echokardiografii (ECHO serca).
Ceny konsultacji chirurgicznych w Medispace zaczynają się od 220 zł.
Możesz zapisać się na konsultacje chirurgiczne:
- telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel.: +48 607 206 707
- e-mailowo, pisząc na adres kontakt@medispace.pl
- on-line, za pośrednictwem formularza kontaktowego.