lek. Mariusz Turowski

Specjalizacje: ,

Co leczę? choroby proktologiczne, choroby chirurgiczne, choroby odbytu, przetoki odbytu, polipy odbytu, fałdy anodermy, ropnie odbytu, ropnie, hemoroidy, szczelina odbytu, torbiel włosowa, nieswoiste choroby zapalne jelit – wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, rak jelita grubego, kamica pęcherzyka żółciowego, przepukliny, tłuszczaki, znamiona

Usługi: USG tranrektalne, konsultacje proktologiczne, konsultacje chirurgiczne, badanie per rectum, anoskopia, rektoskopia, operacje przetok odbytu, nacięcie ropnia przyodbytowego, nacięcie zakrzepu przyodbytowego, gumkowanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów, wycinanie polipów odbytu, wycinanie fałdów brzeżnych, zabieg usunięcia kłykcin, operacje przepuklin, operacje pęcherzyka żółciowego, operacje jelita grubego, zabieg wycięcia tłuszczaka, kaszaka, włókniaka, nacięcie zastrzału, ropnia, usunięcie wrastającego paznokcia.

Języki, w jakich przyjmuje lekarz: polski, angielski

Osiągnięcia: W 2010 roku ukończył Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z wynikiem bardzo dobry. W latach 2011-2017 odbywał specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, kierowanej przez Pana Prof. A. Dzikiego. Był członkiem komitetu organizacyjnego i uczestnikiem Międzynarodowego Sympozjum Proktologicznego w roku 2013, 2015 i 2017 oraz “Chirurgia-co nowego” w latach 2012-2017. Poza tym uczestniczył w wielu konferencjach, kursach, szkoleniach i zjazdach z zakresu chirurgii i proktologii oraz USG transrektalnego. Od 2018r. pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii Szpitala na Solcu w Warszawie, gdzie wykonuje zabiegu operacyjne z zakresu koloproktologii i chirurgii ogólnej.
Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób proktologicznych i chorób jelita grubego. Od wielu lat wykonuje także USG przezodbytnicze (TRUS). Doświadczenie w wykonywaniu tego badania zdobywał w Klinice w Łodzi, a przede wszystkim w przychodni przyszpitalnej Szpitala na Solcu w Warszawie. Do tej pory wykonał już ponad 4000 tych badań.

Gdzie pracuję?
Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii Szpitala na Solcu w Warszawie

Ukończona szkoła
Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Nagrody i wyróżnienia
stypendia naukowe na wszystkich latach studiów, stypendium sportowe w roku 2007 i 2009 za II i III miejsce na Mistrzostwach Polski Akademii Medycznych w piłce nożnej, wyróżnienie rektora za ukończenie studiów w 5% najlepszych studentów na uczelni

Przebyte staże:
Gastro Centre w ST. Olavs Hospital w Trondheim u prof. Ame Wibe,
twórcy narodowego programu leczenia raka jelita grubego w Norwegii

Hobby:
piłka nożna, bieganie, narciarstwo, podróże