W zabiegach, jakie możemy Państwu zaproponować wykorzystujemy zdolności Państwa organizmu do regeneracji tkanek. Przy pomocy specjalnego zestawu, pobierana jest od Państwa krew (kilkanaście mililitrów) z którego izolowane są osocze wraz z czynnikami wzrostu- daje nam to tzw. osocze bogatopłytkowe. Następnie tak przygotowany preparat jest aplikowany w wybrane uprzednio rejony Państwa skóry, które wymagają regeneracji. Można to zrobić przez zastosowanie mezoterapii –czyli liczny drobnych nakłóć śródskórnych lub tak jak wprowadza się preparaty wypełniające.  Zestaw do pobrania jest tak skonstruowany, że ryzyko zakażenia praktycznie nie istnieje.

Zabiegi medycyny regeneracyjnej są szczególnie polecane dla osób, które preferują naturalne metody odmładzania bez konieczności stosowania leków i środków chemicznych. Ponadto uważa się, że szczególnie osoby z różnego rodzaju skłonnościami do reakcji alergicznych, mogą szczególnie skorzystać z tego typu zabiegu, gdyż wykorzystujemy w nim własne osocze pacjenta.

O przeciwwskazaniach indywidualnie decyduje lekarz na wizycie po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta. Generalnie uważa się, że zabiegów nie należy stosować u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią, nie jest także polecany dla osób z chorobami krwi lub przyjmujących przewlekle leki rozrzedzające krew takie jak aspiryna, warfaryna czy acenokumarol a także u pacjentów ze stwierdzoną chorobą nowotworową.

Jak wygląda cała procedura zabiegu?

Na pierwszej wizycie lekarz po zbadaniu pacjenta ocenia czy są wskazania i jakie korzyści może przynieść taka procedura. Wraz z pacjentem wybiera miejsce ciała (ręce, twarz, owłosiona skóra głowy itd.) i planuje wykonanie zabiegu. Następnie umawiany jest termin wykonania zabiegu i ustalany sposób postępowania pacjenta przed zabiegiem (zalecenia dietetyczne i ewentualne przyjmowanie odpowiednich suplementów diety). W wyznaczonym dniu wykonywany jest zabieg zgodnie z procedurą opisaną wcześniej.

Jakie mogą być efekty zabiegu?

Po zabiegu komórki naszego organizmu, głównie fibroblasty dostają sygnał od czynników wzrostu do regeneracji tkankowej, co doprowadza do aktywacji produkcji kolagenu. Po kilku tygodniach pacjenci zauważają:

  • Odmłodzenie i większą jędrność skóry
  • Usunięcie blizn potrądzikowych
  • Gładszą skórę dłoni
  • Mniej nasilone wypadanie włosów i wzmocnienie struktury włosów
  • Wygładzenie skóry szyi
  • Wypełnienie zmarszczek

Zapraszamy Wszystkich chętnych na konsultacje do naszych specjalistów.

Opis ogólny

Medycyna regeneracyjna to stosunkowo młoda dziedzina. Jej głównym zadaniem jest regenerowanie tkanek pacjenta przez zastosowanie inżynierii tkankowej, terapii komórkami macierzystymi, czynnikami wzrostu czy też poprzez zastosowanie terapii genowej. Jeśli terapie komórkami macierzystymi i terapie genowe są ciągle w okresie intensywnych prac badawczych i naukowych, to już regeneracja z zastosowaniem czynników wzrostu jest już bardzo powszechnie dostępna i stosowana.