Przychodnia MediSpace została utworzona przez zespół doświadczonych lekarzy, zajmujących leczeniem chorób nerek, transplantologią i chorobami przewodu pokarmowego. Powstała jako odpowiedź na niedoskonałości systemu opieki zdrowotnej w zakresie wczesnego rozpoznawania i leczenia chorób cywilizacyjnych, takich jak przewlekła choroba nerek, nowotwory układu pokarmowego i choroby układu sercowo-naczyniowego. Najważniejsze w naszym podejściu do pacjenta jest szczegółowa diagnostyka oparta o najnowsze zdobycze technologii XXI wieku. Pacjentom oferujemy szereg badań diagnostycznych w dobranych pakietach zdrowotnych, ukierunkowanych na wczesną diagnostykę chorób cywilizacyjnych.

Pacjenci ceniący swój czas mają możliwość skorzystania z video-rozmowy, podczas której lekarz wstępnie oceni potrzeby pacjenta i wtedy zostanie wybrany zestaw badań diagnostycznych ODPOWIEDNI do stanu zdrowia.

Zapraszamy do korzystania z konsultacji doświadczonych specjalistów, którzy w przyjaznej atmosferze udzielą profesjonalnej pomocy.
19

Jesteśmy ośrodkiem, który wykonuje kompleksowe zestawy badań diagnostycznych w pakiecie, dobranym do wieku, płci i stanu zdrowia. Proponujemy medycynę spersonalizowaną do potrzeb pacjenta. 

Szacuje się, że w naszym kraju blisko 4 mln osób ma niewykrytą przewlekłą chorobę nerek (PChN) w różnym stopniu zaawansowania. Rozwojowi przewlekłej choroby nerek często nie można zapobiec. W stadium schyłkowym konieczna jest dializoterapia lub zabieg transplantacji nerki.  Jeżeli jednak we wczesnym etapie PChN postawiona zostanie właściwa diagnoza oraz zastosowane odpowiednie postępowanie nefroprotekcyjne możliwe jest zahamowanie postępu choroby.

W związku z powyższym w naszej przychodni chcemy pacjentom zaoferować możliwość wykonania badań screeningowych, oceniających ryzyko wystąpienia choroby nerek. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich z nadciśnieniem tętniczym, otyłością, cukrzycą czy już wykrytymi zmianami w badaniu ogólnym moczu. Wczesne rozpoznanie problemu może doprowadzić do zahamowania rozwoju przewlekłej choroby nerek.

Nasza przychodnia ma możliwość wykonania w ciągu kilku dni, wszystkich badań obrazowych (USG, Tomografia, Rezonans Magnetyczny) laboratoryjnych z krwi i moczu oraz konsultacji lekarskich jakie wymagane są do oceny stanu nerek.

W naszej przychodni proponujemy pakiety diagnostyczne przewidziane dla odpowiednich grup wiekowych pacjentów (czterdziesto-, pięćdziesięcio- czy sześćdziesięciolatków i starszych), które pomogą odpowiedzieć na pytanie co można zmienić w dotychczasowym stylu życia, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Mogą one stanowić doskonały prezent dla najbliższej osoby na urodziny czy „pod choinkę”.

IMG_7568

Dr hab. med. Michał Wszoła – chirurg ogólny, transplantolog, proktolog i gastrolog.  Od wielu lat zajmuje się diagnostyką endoskopową przewodu pokarmowego oraz jest czynnym chirurgiem transplantologiem przeszczepiającym trzustki, wyspy trzustkowe (w leczeniu cukrzycy i przewlekłego zapalenia trzustki) oraz nerki – zarówno pobrane od dawców zmarłych jak i w przypadku przeszczepień rodzinnych. Brał udział w słynnym pierwszym w Polsce krzyżowym przeszczepieniu nerki. Z połączenia jego dwóch pasji – transplantologii i endoskopii powstała nowa metoda nieinwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy – endoskopowe przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka (pierwszy tego typu zabieg na świecie został wykonany w 2013 roku. Obecnie stosowany jest również w kilku ośrodkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki). Zabieg ten jest proponowany chorym z powikłaną cukrzycą oraz w przypadkach pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki. Dr Wszoła jest również współautorem programu Polskiej Sztucznej Trzustki a także kierownikiem programu zajmującego się biodrukowaniem 3-D wysp trzustkowych.

IMG_7251-2

dr n. med. Marta Serwańska-Świętek – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista nefrologii, specjalista transplantologii klinicznej. Posiada 14-letnie doświadczenie w pracy klinicznej i ambulatoryjnej. Prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie internistyczne. Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i przewlekłym leczeniem chorób nerek, układu moczowego, nadciśnienia tętniczego, wprowadzaniem zasad postępowania nefroprotekcyjnego oraz przygotowaniem pacjentów do transplantacji nerki w programie przeddializacyjnym (w tym również do przeszczepień rodzinnych), do hemodializy i do dializy otrzewnowej. Przygotowuje pacjentów z cukrzycą do przeszczepienia trzustki i wysepek trzustkowych. Zajmuje się przewlekłą opieką nad pacjentami po przeszczepie nerki i po przeszczepie trzustki.

AB225x350

Lek. Andrzej Berman – chirurg ogólny, endoskopista i proktolog od wielu lat pracujący w ośrodku transplantacyjnym przeszczepiającym najwięcej narządów w Polsce. Entuzjasta i promotor nowoczesnych metod leczenia cukrzycy, takich jak przeszczepienie trzustki i wysp trzustkowych. Współautor programu stworzenia Polskiej Sztucznej Trzustki. Prezes i współzałożyciel stowarzyszenia Aktywni z Cukrzycą, którego celem jest edukacja oraz poprawa dostępności do najnowocześniejszych metod leczenia dla pacjentów z cukrzycą. W pracy klinicznej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń ogólnochirugicznych, w tym chorób przewodu pokarmowego z zastosowaniem technik endoskopowych oraz kwalifikacją pacjentów do przeszczepienia trzustki i wysp trzustkowych.

Endoscopy

Posiadamy najnowszej generacji sprzęt endoskopowy firmy Olympus – Evis Exera III, który służy do wykonywania gastroskopii i kolonoskopii. Technologia  zastosowana w naszym sprzęcie endoskopowym umożliwia zastosowanie tylko małych ilości leków znieczulających, co nie jest bez wpływu na zdrowie pacjenta. Dodatkowo wprowadzony system NBI (Narow Bind Imaging), wysoka jakość obrazu, szeroki kąt obserwacji i podwójny focus umożliwiają dokładną ocenę nawet małych zmian w przewodzie pokarmowym i postawienie prawidłowej diagnozy. Nasza pracowania spełnia najnowsze wymogi międzynarodowych organizacji gastroenterologicznych i epidemiologicznych między innymi: ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy), ESGENA (The European Society of Gastroenterology and Endoscopy Nurses and Associates), SANEPID i SHL (Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa) i  zgodnie z normami EN 15883, EN 17664 co wyklucza ryzyko transmisji choroby infekcyjnej podczas wykonywanego zabiegu endoskopowego.  Do każdego wyniku badania dołączany jest z myjni endoskopowej raport czystości, który potwierdza przygotowanie sprzętu zarówno kolonoskopu jak i gastroskopu, zgodnie z wymogami najwyższych standardów higienicznych.

W związku z szerokim zakresem diagnostyki obrazowej oraz kolonoskopowej i gastroskopowej, dostępnej w naszej przychodni oraz dzięki współpracy z doświadczonymi konsultantami mamy możliwość kompleksowej oceny stanu zdrowia, nawet wtedy, kiedy objawy są jeszcze słabo wyrażone. Dzięki  doświadczeniu naszych lekarzy, jesteśmy wstanie proponować badania endoskopowe również pacjentom obciążonym różnymi chorobami takimi jak niewydolność nerek czy na immunosupresji (ze względu na przeszczep narządu czy choroby autoimmunologiczne). Pacjentom z przewlekłą niewydolnością nerek proponujemy adekwatne postępowanie nefroprotekcyjne, które redukuje postęp choroby. Uczymy o  metodach terapii nerkozastępczej wprowadzanych u chorych w schyłkowej fazie niewydolności nerek, objaśniamy technikę dializy otrzewnowej, hemodializy oraz zabiegu transplantacji nerki.

Przychodnia MediSpace prowadzona jest przez specjalistów od wielu lat zajmujących się powyższymi zagadnieniami.