• 11 SIE 16
  Testy prenatalne NeoBona®

  Testy prenatalne NeoBona®

  Niezmiennie szukamy najnowocześniejszych metod diagnostycznych pomocnych w leczeniu, dzięki czemu oferujemy naszym pacjentom dostęp do innowacyjnych i bezpiecznych rozwiązań medycznych. Nowym produktem diagnostycznym, który właśnie wprowadziliśmy do oferty Przychodni Lekarskiej MediSpace to nowej generacji nieinwazyjne testy prenatalne NeoBona®.

  Test NeoBona® określa ryzyko trisomii chromosomów 21, 18 i 13 płodu (zespół Downa, Edwardsa i Patau), Zmiany w chromosomach płciowych w tym zespół Turnera (45,X), zespół Klinefeltera (47, XXY), obecność dodatkowej kopii chromosomu X u chłopców, mikrodelecje i inne trisomie (16 i 9).

  Test jest odpowiedni dla każdej matki i każdego rodzaju ciąży – jest dostępny od 10 tygodnia ciąży, może być wykonany również w przypadku wspomaganego rozrodu, w tym zapłodnieniu in vitro poprzez dawstwo komórek jajowych. Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi ciężarnej. Test wykonywany jest podczas konsultacji u lekarza ginekologa. Test polega na izolacji DNA dziecka znajdującego się we krwi matki, a następnie analizie tego DNA za pomocą technik sekwencjonowania nowej generacji. Wykrywalność badania przewyższa 99,9%.

  Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają. Jeśli taki test został Ci zlecony przez lekarza prowadzącego, bądź Ty sama chcesz czuć się bezpiecznie umów się na konsultację, podczas której w prosty sposób wykonany zostanie test.